Poolbilliardová sezóna 2017 se rozjíždí!

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 2502

Máme za sebou MČR juniorů, první kola extraligy, 1.ligy týmů a soutěží jednotlivců. Naši hráči se prosadili na celorepublikové i regionální úrovni a vstup SK BC Praha do nové poolbilliardové sezóny se vydařil.

Baráž o extraligu týmů

Hned 3 týmy SK BC Praha bojovaly o postup do nejvyšší celostátní soutěže týmů. Po celodenním turnaji nakonec postoupily "jen" 2 týmy ze 3. V extralize týmů se tak 2 týmy připojily k SK BC Praha "A" a jakožto 3 týmy jednoho klubu tak pravděpodobně stanovily rekord v početním zastoupení klubů v soutěži.

Konkrétně se jedná o tým SK BC Praha "B" hrající ve složení Jiří Vacek, Marijo Marič, Filip Král, Daniel Pokrývka a tým SK BC Praha "D" ve složení Leoš Toms, Tomáš Svoboda, Stanislav Šimek a Heath Williams. Nepostupivší tým SK BC Praha "C" se bude účastnit 1. ligy týmů a věříme, že potvrdí své papírové předpoklady a ujme se role favorita celé soutěže (složení Michal Horák, Alexander Samorodov, Jan Strádal a Jaroslav Chytráček).

Mistrovství juniorů

V letošní sezóně náš klub reprezentoval již poněkolikáté Michael Gulik, který skončil na sympatickém 6. místě v 10-ball a 7. místě v 9-ball. Dále náš juniorský tým rozšířili dva nováčci - Tobiáš Dygrýn a Barbora Vorlová. Tito mladí hráči naskočili do závodního kulečníku teprve v průběhu roku 2016 a na Mistrovství republiky juniorů si šli především pro cenné zkušenosti. Díky pilné práci a tréninku s jejich trenérem, Zdeňkem Vobořilem, se jim však podařilo vyhrát své úplně první soutěžní zápasy. Společně s Michaelem Gulikem jsou velikým příslibem pro český poolbilliard!

1. kolo extraligy týmů

Pravým začátkem sezóny hlavní výkonnostní kategorie bylo 1. kolo extraligy týmů. První tým klubu, SK BC Praha "A", do letošní sezóny posílil o hostující hráče Ladislava Hajšmana (Billiard Stars) a Jakuba Stunu (Billiard Club Příchovice, z.s.), kteří doplnili soupisku týmu k Josefovi Nechvíle a Zdeňkovi Vobořilovi. "Áčku" se hned v prvním kole podařilo umístit na prvních příčkách v tabulce, kde se tým usadil na třetím místě s 11 body se ztrátou pouhých dvou bodů na první tým (viz výsledkový servis).

Velmi dobrého výsledku dosáhl také tým SK BC Praha "B" (Marijo Marič, Jiří Vacek, Jaroslav Tichý), který se umístil na 5. místě se ztrátou 1 bodu na "A" tým a celkově 3 bodů na první tým tabulky. Náš třetí tým SK BC Praha "D" se prozatím v soutěži neprosadil a umístil se na 14. místě. Do konce soutěže zbývají ještě dvě kola a přestože výsledné pořadí nelze s jistotou předvídat, začátek ligového ročníku nejvyšší týmové soutěže vypadá pro náš klub velice slibně.

1. kolo 1. ligy týmů

Tým SK BC Praha "C" vedený kapitánem Michalem Horákem má za sebou první kolo 1. ligy týmů. Hráči se dle očekávání umístili na prvním místě v ligové tabulce a se ztrátou tří bodů z maxima možných 18 bodů (viz výsledkový servis) až na výjimky deklasovali své soupeře. Jsme přesvědčeni, že svou roli favorita celé ligy potvrdí i v dalších kolech a na začátku další sezóny se dostanou znovu šanci probojovat se do nejvyšší soutěže.

1. kolo regionální soutěže jednotlivců - kvalifikace na Českou poolovou tour - 8-ball

Výsledková listina prvního kola středočeského regionu hovoří za vše - naši hráči zazářili a svým výkonem dominovali celému ligovému kolu. Z devíti hráčů, kteří nás na soutěži reprezantovali, se hned pět umístilo v čele tabulky, což jsou příma postupová místa do nejvyšší soutěže jednotlivců.

1. kolo regionální soutěže 8-ball

1.   Alexander Samorodov
2.   Jaroslav Tichý
3.   Stanislav Šimek
4.   Jaroslav Chytráček
5.   Michal Horák
10.   Jan Strádal
15.   Leoš Toms
29.   Pavel Mašek
34.   Tomáš Svoboda


1. kolo České poolová tour


V 1. kole nejvyšší soutěže jednotlivců v poolbilliardu jsme byli zastoupeni 8 hráči (5 z nich postoupilo z 1. regionálního kola - viz výše). Nejlepšího umístění dosáhl Josef Nechvíle, který skončil na 7. místě, dalším byl Zdeněk Vobořil na 11. místě a Jiří Vacek na 14. místě:

1. kolo České poolové tour

7.   Josef Nechvíle
11.   Zdeněk Vobořil
14.   Jiří Vacek
21.   Michal Horák
23.   Alexander Samorodov
27.   Jaroslav Chytráček
30.   Jaroslav Tichý
31.   Stanislav Šimek 


(uplné výsledky naleznete ve výsledkovém servisu)

2. kolo regionální soutěže jednotlivců - kvalifikace na Českou poolovou tour - 9 ball

Naši hráči řádili i v druhém kvalifikačním turnaji, ze kterého se Ti nejlepší dostanou do nejvyšší celorepublikové soutěže jednotlivců - Česká poolová tour TOP32. Jaroslav Tichý, který v prvním kole kvalifikací podlehl svému klubovému kolegovi, Alexandrovi Samorodovovi, se v tomto kole znovu probojoval do finále. Tentokráte však již nezaváhal a výrazně přehrál hráče BC Harlequ'in, Robina Vladyku, kterému téměř uštědřil kanára (7:1).

2. kolo regionální soutěže 9-ball

1.   Jaroslav Tichý
5.   Michal Horák
7.   Marič Marijo
10.   Jan Strádal
13.   Alexander Samorodov
14.   Stanislav Šimek
17.   Pavel Mašek
21.   Jaroslav Chytráček 

 

Děkujeme všem hráčům za skvělou reprezentaci klubu a držíme palce do dalších turnajů v této sezóně!

(na článku spolupracovali Martina Valentová a Daniel Pokrývka)