Josef Nechvíle vítězí v 1.kole ČPTour32!

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 2554

Přinášíme Vám speciální reportáž z prvního kola České poolové tour očima vítěze (nejlepších 32 hráčů v České republice).

Páteční příprava – 2 piva, 3 panáky a zalehnout o půl čtvrté ráno. Necelých 6 hodin spánku. Paráda!

S ranním vstáváním jsem si připravil čínský zelený čaj, vločky s proteinem a mrkev, abych trochu vykompenzoval včerejší den a nepřišly na mě tak tvrdé výčitky svědomí. :D Celou cestu na turnaj jsem se soustředil jen na jeden cíl. Hrát tak, abych byl se svým výkonem spokojený a připravit si svou mentalitu natolik, abych se dokázal smířit s jakoukoliv nepříjemnou situací.

První zápas s Janouškem byl ještě plný chyb, kdy jsem trochu hledal sám sebe a snažil se být s tágem kompatibilní. Když sem koukal dál na los, tak jsem se docela zděsil. Jeden soupeř těžší než druhý. Měl jsem před sebou těžkou cestu. Ve druhém kole sem narazil na Láďu Hajšmana, který mě minule porazil a já mu měl co vracet. Láďa hrál pěkně, ale na stole byl většinou bordel, který se mu nepovedlo vyřešit, a tak jsem vyhrál 8:4. 

A kdo mě čekal dál? Zkušený zabiják Honza Suchánek, který se při mém štěstí nedokázal vyrovnat s chybami, které provedl a já ho potrestal jak za mlada. :D Přišla asi hodinu pauzička. Dal sem si mrkev, dočetl knížku a šel hrát s Žalmikem na stůl č. 1. Jednalo se o čtvrtfinále a já už měl víceméně splněno. Začátek zápasu jsem začal hodně špatně, kdy mě David válcuje a vyhrává 4:0. Vzal jsem si pauzu, libově jsem se vzchopil a opláchnul si obličej. Kouknu na sebe do zrcadla a říkám: „Pepo, takhle hrát nemůžeš, takhle to nejde. Srovnej se, vzpomeň si na rodinu, která ti fandí. Koukej se vzchopit!“

Dál jsem se decentně vyrovnal a za stavu 7:5, kdy Davidovi nespadl rozstřel, jsem dokázal dohrát stůl a dát dvě čisté, takže sem vyhrál 8:7. Úžasný pocit! Dokázat takhle otočit zápas. Prostě kanec! :D V semifinále na mě nastoupil Slávek Dorobant. Když sem ho viděl v průběhu dne hrát, tak sem si trochu skáknul. :D Při mém štěstí byl Slávek unavený a ne tolik koncentrovaný, trochu mi to přálo a dokázal jsem ho porazit 8:5 myslím.

Přichází sladké finále s Maráskem. :D Start sem měl super. Dokázal jsem se udržet v koncentraci a za stavu 7:5, když mi nespadl rozstřel, mi Marek dal dohrávku a čistou. Stav 7:7, napětí jako v Mordoru :D Srdce buší jak torpédo, klepou se kolena a potí se mi tágo. :D Markovi nepadá rozstřel. Na stole jsou 2 problémy. Netrefuji. Marek se s tím pere a při těžké kombinaci netrefuje. Zasvítily mi oči, protože sem věděl, že tohle je má poslední šance. Poslední 4 koule jsem si namazal na chleba a už sem si to trajdil pro medaili!

Josef "Nešvil" Nechvíle

  • 2016-02-06 Josef Nechvíle_1
  • Zobrazení: 1052
  • 2016-02-06 Josef Nechvíle_2
  • Zobrazení: 1014
  • 2016-02-06 Josef Nechvíle_3
  • Zobrazení: 993