Úspěch našich juniorů

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 2168

Letos se opět konal turnaj O juniorského mistra Pardubic organizovaný klubem MPC Pardubice. Náš reprezrentant Josef Nechvíle si z turnaje odnáší stříbrnou medaili a potvrzuje tak svou náležitost k české poolbilliardové špičce. Druhé nejlepší umístění si odnesl Michael Gulik, který skončil na pátém místě.

Juniorský turnaj v Pardubicích se koná již tradičně každý rok a naše reprezentace se jej pravidelně zúčastňuje. Přinášíme Vám vyjádření finalisty ke svému výkonu.

Josef Nechvíle

Cesta na turnaj byla pod vedením Milana Gulika (otec Michaela) a příjemně utíkala. Po příjezdu do Pardubic sem se rozehrál a aklimatizoval na stolech. Šlo to jako po másle. Ve skupině jsem se nikým nenechal zaskočit a ztratil jsem pouze jeden frame. V pavouku jsem měl první kolo volný los. Druhé kolo pavouka jsem hral s Martinem Novákem, se kterým jsem vyhrál 6:2. V semifinále mě čekala Weronika Karwik, která v předchozím zápase porazila Michala Gulika a hrála zodpovědně. Trochu jsem se vylekal a hrál jsem bezchybný zápas se skóre 6:0. Poté následovala dlouhá pauza a pak zasloužené finále s Láďou Hajšmanem. První frame byl spíše taktický, ačkoliv se mi podařilo ho vybojovat. Za stavu 1:1 jsem nedohrál stůl, kdy jsem o chloupek přetáhl nahrávku na černou. Láďa hraje jistotu. Měl jsem pozici na přímo. Říkám si, skočím to a bílá mi snad zůstane na místě. Skok proběhl úspěšně, ale bílá následuje za černou do kapsy. Zastaví se v kapse a pak spadne. Šokující. Psychicky mi trvalo se s tím srovnat a ztratil jsem mnoho framů. Za stavu 5:3 jsem dokázal vyrovnat na 5:5 a poté nedohrávám stůl, kvůli přetaženému taháku a Láďa dohrává. S druhým místem jsem spokojený a určitě jsem nabyl i mnoho bohatých zkušeností.