MČR v poolbilliardu dvojic

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 1869

Členové klubu se zasloužili o další medaile z MČR v poolbilliardu. Marek Hajdovský ve dvojici s příchovickým Ladislavem Hajšmanem získali stříbro v MČR dvojic, Hana Kaslová s Tomášem Čermínem zase bronz z MČR smíšených dvojic.

A jak probíhaly mistrovské souboje z pohledu samotných aktérů?

Marek Hajdovský

Hráli jsme dobře a užívali jsme si to. Já Láďu navigoval, co hrát, on poslouchal :-). Druhé místo bylo určitě nad plán, šli jsme do toho s tím, že si to užijeme, což se povedlo. Ve finále už nám došly oběma síly, ale to nám radost z dobrého výsledku nezkazilo.

Ladislav Hajšman

Myslel jsem si, že nám to s Markem půjde, ale takhle jsem to nečekal. Myslel jsem, že Marek nebude nic řikat a prostě počká až odehraju, ale on vždy byl u stolu se mnou, což mi hodně pomáhalo. Já vždy po jeho radě realizoval to, co on si přál, někdy se stěstím, ale to má někdy každý. Finále jsme si podle mě zasloužili, už jenom kvůli tomu, že jsme dokázali přehrát hodně silné dvojice v pavouku. Finále už nevyšlo, ale to mi nějak už nevadilo :-).

Hana Kaslová

Za mě jedno z nejlepších MR smíšených dvojic co se naší hry a pocitu týče. Byla jsem nervozní, protože netrénuji tak, jak bych chtěla. No ale jela jsem vyhrát! Takže nehledě na předchozí trénink tu byla velká touha po vítězství. Na druhou stranu ode mě nikdo neočekával žádnou parádu, a to vedlo k tomu, že jsem nehrála pod tlakem a mohla jsem si zápasy užívat. Při prvním zápase, respektive při první hře, jsem byla nervózní, ale po pár dobře zahraných strcích jsem se hodila do pohody a vyhráli jsme s přehledem 6:1. Druhý zápas podle očekávaní byl trochu nervóznější z obou stran. Hráli jsme s hráči, kteří jsou na hodně podobné úrovni - Jelínek a Čechová. Nastoupili na nás hodně přesvedčivou hrou, ale podařilo se nám je vyhodit z rytmu a po pár nepříjemných hrách jsme se ujali vedení a vyhráli 6:5. Další zápas o medaili s Halamkou a Malou jsme hráli náš průměr a soupeři naštěstí nebyli schopni potopit devítku. Vyhráli jsme hladce 6:0. Semifinále bylo hodně v režiji našich soupeřů - Žalman a Hubrtová. Přes všechny naše snahy zvítězili 7:4. Když to shrnu, jsem moc spokojená s naším výkonem a pro nás i s hezkým výletem do super herny v Hradci.

Tomáš Čermín

Nejlepší a nejzábavnější byl zápas s Kamilou a Jakubem. Brali jsme to jako malé derby po letech. První zápas na rozehrávku byl docela OK a bez větších komplikací. Pak zmiňované derby a pak dvojice Halamka - Malá. Povinnost postupu do semi byla splněna kanárkem a v semi jsem se po dlouhé době koukal na to, jak nás nikdo neuhaluzil ale fakt přehrál. Verča s Davidem byli prostě o třidu dál.... takže spokojenost. Navíc jsme získali pohár, což vždycky potěší :-).