Josef Nechvíle vicemistrem ČR v 9-ball

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 1672

V druhém mistrovství České republiky v poolbilliardu v roce 2015 se prosadil náš juniorský hráč, Josef Nechvíle. Získal stříbrnou medaili v prestižní disciplíně 9-ball a dosáhl tak prozatím svého největšího úspěchu v kariéře hlavní výkonnostní kategorie jednotlivců.

Druhé MČR jednotlivců v roce 2015 se konalo ve známém pražském klubu BC Balabuška. Největším úspěchem v dresu klubu SK Billard Centrum Praha se může chlubit Josef Nechvíle, který se stal vicemistrem České republiky.

Hodnocení vlastní hry z druhého MČR od Josefa Nechvíle

Dle sobotní kvalifikace na MČR v 9ball, kdy jsem postoupil z šestého místa, jsem byl trochu nespokojený se svým výkonem. Ovšem přípravu na neděli jsem nepodcenil. Večer jsem si šel zaběhat, dal si k věčeři aljaškou tresku se zeleninou a šel brzy spát. V neděli ráno jsem se probudil plný elánu, protáhl jsem se a psychicky se připravoval na své životní zápasy.

Dorazil jsem do Balabušky, čekal na soupeře a zatím se rozehrával. První zápas mě čekal s Tomášem Vančurou, při kterém jsem cítil, že Tomáš hraje výtečně a musím ze sebe opravdu dostat maximum. To se mi ke konci zápasu povedlo a zvítězil jsem 9:6.

Další kolo o postup za čáru mě čekal Honza Suchánek. Velmi šikovný a zkušený hráč, který umí zahrát! Nastopil jsem hned čistou hru a nenechal se rozhodit. Honza na stole ovšem vymýšlel samé pikantnosti a ujmul se vedení 6:3. Už jsem si říkal, že budu muset „nasadit turbo“, abych ten zápas otočil. Vzal jsem si timeout a hned na to jsem mu nasadil 4 čisté, které zápas otočily. Za stavu 8:8 Honza nedohrál stůl a já vyhrál.

Za čarou mě v osmifinále a po dlouhé pauze čekal Pája Tužil, který říznul Dávida Eröse, tak jsem se vylekal. Pája začal hru velmi opatrně a zkušeně. Ke konci Pája začal více chybovat a mně se podařilo zápas vyhrát 9:6.

Ve čtvrtfinále na mě nastoupil David Žalman, kterému jsem nedával mnoho šancí se dostat na stůl a zvítězil jsem 9:4.

V semifinále proti mě hrál Péťa Urban, který nastoupil hned dvěma čistými hrami a já se trochu vylekal. Ale zpomalil jsem tempo a šel do něj natvrdo. Za stavu 8:7 pro mě Péťa netrefil 9ku a já ho potrestal.

Ve finále sem bojoval proti Honzovi Meisnerovi, který mi začal trefovat koule z bas a dohrával stoly jak šílenec. Držel jsem se zuby nehty, ale Honza mě nakonec přetlačil 9:7. 

Odkaz na výsledkový servis Českého poolbilliardu