Marek Hajdovský mistrem republiky v 8-ball

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 1660

Marek Hajdovský získává titul mistra republiky v disciplíně 8-ball. První mistrovství České republiky jednotlivců v poolbilliardu v roce 2015 se konalo v Hradci Králové.

Po spanilé jízdě letošní extraligou jednotlivců, odkud si Marek Hajdovský zajistil nominaci do reprezentačního týmu, úřadoval i v druhé části poolbilliardové sezóny 2015. Získává první letošní titul mistra republiky a prozatím si tak drží společně s prvním místem v celostátním žebříčku jednotlivců status nejlepšího domácího hráče.

Markovo hodnocení boje o první titul sezóny

První kolo walkover, druhé kolo Meisner 8:5 (Jan Meisner, BC Řipská) - bylo vidět, že nejsem moc rozehranej, udělal jsem několik pozičních chyb, které Honza trestal. Naštěstí mu nepadaly rozstřely, takže to byla taková přetahovaná.

Za stavu 4:4 jsem Honzovi zahrál několik kvalitních jistot a i když Honza faul neudělal, tak jsem udržel kontrolu nad stolem a získal důležitý pátý bod následovaný dvěma čistými. Honza pak už byl pod tlakem a nabídnutou šanci zavřít zápas jsem využil.

V single ko16 jsem šel hrát se Zoltánem Dunou. Ten zápas se mi povedl, když jsem udělal jedinou chybu a „Zoliho“ jsem porazil 8:0. Ve čtvrtfinále jsem měl Péťu Kavana. Já hrál hezky a i když Petr nějaké šance měl, tak neměl na moji hru příliš odpověď - 8:2.

Do semifinále se proti mně protlačil Honza Šafařík. Jeho bych před začátkem turnaje rozhodně takhle daleko netipoval. Na druhou stranu hrál výborně celý den, takže jsem věděl, že budu muset hrát na 100%. O tom zápase se dá říct, že jsem Honzu přetlačil na hrubou sílu. Chleba se lámal za stavu 4:2, kdy jsem se zabasoval na poslední koulí před černou, trefil jsem kickshot a černou následně šíleným olizem, kdy jsem musel bílou hrát přez kouli. Nakonec to myslím skončilo 8:2.

O titul jsem hrál podle papírových předpokladů s Petrem Urbanem. Zápas začínal těsně před půlnocí, takže to bylo o výdrži. Péťa rozstřelil a spadla bíla, já to dohrál. Druhá hra to samé v obráceném gardu. Za stavu 1:1 jsme se tahali, nakonec to byl Petr, kdo to mohl dohrát, ale něco zkazil.. ..a vrátil se na stůl za stavu 7:1... A v půl druhé ráno už Petr neměl dost sil na comeback - 8:3.

Odkaz na výsledkový servis Českého poolbilliardu