Gorina Pool Fridays - 3. turnaj

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 2365

V pořadí na třetí turnajový pátek v SK BC Praha (24. 4. 2015) dorazilo celkem 20 hráčů a krom rodícího se zdravého jádra pátečních turnajů jsme opět měli tu čest přivítat nové tváře. Byli jimi Martin Volf z klubu 1. BC Děčín, Zoltán Duna z klubu Billiard Club BIO SYSTÉM Plzeň a Filip Žaba (bez klubové příslušnosti).

Začátek turnaje byl lehce netradiční, protože se těsně před ním dohrávalo finále turnaje druhé šance z předchozího pátku. V tomto finále se utkali domácí Michal Horák (SK BC Praha) a Calvin Washburn (Club Billiard Řipská Praha). Michal nakonec zvítězil 4:1 a získal tak své první turnajové vítězství v Gorina Pool Fridays.

Hned na to (již tradičně) navazovala prezentace turnaje s přípitkem welcome drinky a bylo hned o důvod víc si připít - přípíjelo se jak na vítěze minulého hlavního turnaje, tak na vítěze turnaje druhé šance. Ihned po přípitku byly vítězům z minulého pátku (včetně Michala Horáka) vyvěšeny fotografie na sloup u stolu číslo 10. Po přivítání turnajových nováčků a krátkém vysvětlení formátu turnaje byl turnaj odstartován.

Skupiny

odkaz na výsledkový servis

Do skupin byli hráči nasazeni dle celostátního žebříčku a skupinová část byla vedena pomocí software Českého poolbilliardu, který umožňoval výsledky ze skupin sledovat online na internetu a také díky projektoru v herně hráčům dával určitou představu o tom, za jak dlouho budou hrát svůj další zápas. K těmto již standardním organizačním pomůckám však přibyla jedna zásadní a tou byl mikrofon, pomocí kterého se zápasy nasazovaly daleko příjemněji, než v minulých kolech (pozn. organizátorů – hlasivky OK :-)).

Krom papírově předvidatelných výsledků ve skupinách došlo pouze k jednomu překvapení a tím bylo zaváhání Dávida Eröse (Club Billiard Řipská Praha) ve skupině B, kde podlehl 2:3 Zoltánovi Dunovi (Billiard Club BIO SYSTÉM Plzeň). Přesto Dávid postoupil a spolu s ním se do hlavního pavouka tentokrát probojovali pouze kluboví/závodní hráči.

Playoff hlavního turnaje

odkaz na výsledkový servis

V osmifinále se odehrály celkem 4 zápasy a s turnajem se museli již v tomto kole rozloučit Daniel Pokrývka, Michael Gulik, Stanislav Šimek (všichni SK BC Praha) a Martin Volf, který vážil cestu na turnaj až z Děčína. 

Čtvrtfinále poskytlo možnost podívat se na prestižní zápas mezi Miroslavem Dorobantem (BC Kralupy) a Josefem Nechvíle (SK BC Praha), celkovým vítězem minulého Gorina Pool Fridays. Zápas byl dramatický a skončil těsným rozdílem 3:2 ve prospěch Miroslava Dorobanta. Dalším těsným čtvrtfinálovým zápasem byl souboj Dávida Eröse (Club Billiard Řipská Praha) s Michalem Horákem (SK BC Praha). Dávid sice vyhrál nad Michalem a prokázal tak svou papírovou roli favorita na stole, nicméně pokud přičteme nepřesvědčivou výhru 3:2 k jeho zaváhání ve skupinách, jeho pomyslný kurz na vítězství v turnaji se stal takříkajíc lákadlem pro sázkaře.

V semifinálovém zápase Dávid nastoupil proti dobře rozehranému kolegovi z Řipské - Janu Bröschelovi – který ve skupině porazil Michaela Gulika 3:1 a Michala Hosta 3:0 (oba SK BC Praha), a dále v osmifinále poměrem 3:1 hráče z Billiard Club BIO SYSTÉM Plzeň, Zoltána Dunu. Dávidovi se už ale asi nechtělo pokračovat v nevýrazných výkonech, uštědřil Honzovi „kanára“ 3:0 a po vítězství v tomto klubovém derby postoupil do finále.

V druhém semifinálovém zápase se utkali Miroslav Dorobant (BC Kralupy) s mladým hráčem z Řipské, Calvinem Washburnem. Po Miroslavově vítězství ve čtvrtfinále (3:2 pro Josefovi Nechvíle – aktuální 3. hráč celostátního žebříčku) se Miroslav musel znovu protrápit k vítězství 3:2, a podruhé tak prokázal svou psychickou odolnost.

Finále mezi Dávidem Erösem a Miroslavem Dorobantem bylo zápasem hráčů, kteří se do něj museli doslova prodřít. Ze začátku nebylo zřejmé, komu sedne zápas lépe, ale nakonec si lepší formu do zápasu přinesl Dávid a podařilo se mu po semifinále přidat do sbírky dalšího kanára, když zvítězil nad Miroslavem 3:0. Vítěz hlavní části turnaje neskrýval svou radost při předání poháru a finanční odměny (kterou si odnesli také všichni ostatní účastníci semifinále) a připsal si do své kulečníkové kariéry své první vítězství v Gorina Pool Fridays.

Druhá šance

odkaz na výsledkový servis

V turnaji druhé šance do single KO pavouka nastoupilo celkem 8 hráčů: Martina Valentová a Michal Host z klubu SK BC Praha, Jurij Mirošničenko z klubu BC NETO České Budějovice a nekluboví Adam Žaba, Filip Žaba, Jaroslav Kouba, Petr Běloch a Pavel Prochorov.

Osmifinálové zápasy se hrály na 3 vítězné a z postupu do čtvrtfinále se mohli radovat Petr Běloch, Jurij Mirošničenko, Jaroslav Kouba a Adam Žaba. Posledně jmenovaný si postup vydobil přes svého tradičního „sparring partnera“ Pavla Prochorova a jak jinak, než nejtěsnějším možným rozdílem 3:2.

3.GPF_7

Relativně rychle odehrané semifinále mezi Adamem Žabou a Petrem Bělochem (3:1) bylo krátkou podívanou ve srovnání se zápasem Jurije Mirošničenka s Jaroslavem Koubou. Zápas byl ze stran obou soupeřů pojat velice prestižně a žádný strk nebyl odehrán bez řádné přípravy a koncentrace. V polovině zápasu bylo potřeba přiřadit časového rozhodčího, nicméně hráči pokračovali v přehlídce kvalitního kulečníku bez vyrušení. Nejprve navýšil Jaroslav na 2:1, poté Jurij srovnal na 2:2. Rozhodující hra tak byla v rukou Jurije. Ten po brejku chvíli promýšlel stůl a pak chladnokrevně ukončil zápas čistou hrou a postoupil do finále výhrou 3:2.

Zdálo by se, že po semifinále dostane lepší karty do finálového zápasu Jurij, nicméně opak byl pravdou. Adam Žaba totiž nebyl ve finálovém zápase druhé šance žádným nováčkem – již na prvním turnaji se pokoušel zvítězit, a jelikož se mu to nepovedlo, měl tentokráte pořádnou motivaci. Zápas probíhal svižně a Adam se po dobrém výkonu (3:0) stal poprvé vítězem Gorina Pool Fridays – druhé šance. Nakonec si mohl podat ruce s Dávidem z hlavního pavouka turnaje, jelikož oba uštědřili svým finálovým soupeřům kanára.

Výsledkový servis

Celý turnaj byl řízen online a tak bylo možno průběh turnaje sledovat i na internetu. Pro zpětný pohled na turnaj můžete využít výsledkového servisu Českého poolbilliardu.  

Závěrem

Děkujeme všem hráčům za účast a zveme Vás a všechny ostatní kulečníkové nadšence na další turnaj, který se bude konat v pátek v 15. 5. 2015 v 17:30. Upozorňujeme na dvoutýdenní turnajovou pauzu, kdy se nebudou turnaje odehrávat ve státní svátky 1. 5. 2015 a 8. 5. 2015. Přihlašování naleznete pod standardním odkazem nebo na našich facebookových stránkách v událostech.

Za fotodokumentaci děkujeme paní Gabriele Gulikové!

 • 3.GPF_1
 • Zobrazení: 915
 • 3.GPF_2
 • Zobrazení: 943
 • 3.GPF_3
 • Zobrazení: 875
 • 3.GPF_4
 • Zobrazení: 902
 • 3.GPF_5
 • Zobrazení: 913
 • 3.GPF_6
 • Zobrazení: 866
 • 3.GPF_7
 • Zobrazení: 934