Gorina Pool Fridays 2. turnaj

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 2228

Druhý páteční turnaj v 8-ball ve Sportovním klubu Billard Centrum Praha se konal při účasti 19 hráčů. K těm, co přišli již podruhé, se přidali nováčci z jiných klubů: Tomáš Suchý, Heath Williams (oba SK Billard Centrum Praha), Jan Meisner (Club Billiard Řipská Praha), Erik Kůs (BC Royal Jihlava), Vladimír Klofanda a Petr Dostál (oba BC Litomyšl).

Turnaj začal s mírným zpožděním kvůli dopravní situaci v Praze a tak se začínalo po 18. hodině. Hráči byli nasazeni dle celostátního žebříčku (http://www.taga.cz/zebricek-hracu-kulecniku-pool-billiardu) a byly rozehrány první zápasy.

Skupiny

Ve skupinové části většina zápasů proběhla bez většího zaváhání favoritů. Výjimkou byl zápas aktuálně 4. hráče celostátního žebříčku, Josefa Nechvíle (SK Billard Centrum Praha), ve kterém Josef prohrál 2:3 proti Pavlovi Prochorovovi. Zápas se odehrával v relativně náročné skupině, kde dále hráli Heath Williams a Calvin Washburn (oba výborní hráči) a druhý jmenovaný se musel smířit s nepostupem do playoff hlavního turnaje. Překvapením byl také nepostup extraligového hráče Stanislava Šimka ze skupiny (SK Billard Centrum Praha), který podlehl všem svým soupeřům (Daniel Pokrývka, Adam Žaba, Petr Dostál)

Playoff hlavního turnaje

Do osmifinále se probojovali Jan Meisner, Dávid Erös (oba Club Billiard Řipská Praha), Josef Nechvíle, Heath Williams, Michael Gulik, Daniel Pokrývka (všichni SK Billard Centrum Praha), Erik Kůs (BC Royal Jihlava), Vladimír Klofanda (BC Litomyšl), Tomáš Svoboda a Adam Žaba.

Po krátkém osmifinálovém „předkole“ se hráči pustili do čtvrtfinále, kde bylo k vidění hned několik zajímavých zápasů. Celkem bez obtíží si poradil Josef Nechvíle s Adamem Žabou (5:0) a sympatický výkon podal junior Michael Gulik proti Janu Meisnerovi, přestože zápas prohrál (2:5). Další dva čtvrtfinálové zápasy již poskytly trochu více adrenalinu. V prvním z nich se utkal Daniel Pokrývka s Erikem Kůsem a v jednu chvíli se již zdálo, že zápas nebude pro Daniela příliš komplikovaný – tak to alespoň vypadalo za stavu 4:2 pro něj. Nicméně Erik se nevzdával, zápas nepustil a nakonec jej obrátil a zvítězil 5:4. Podobně tuhý boj v druhém zápase sváděl Dávid Erös s bývalým klubovým kolegou, Heathem Williamsem. Tento zkušený Australan, který se orientuje převážně na snooker, našel na Dávida recept a po dlouhém boji překonal aktuální trojku celostátního žebříčku nejtěsnějším možným rozdílem (5:4).

Finalisté Josef Nechvíle a Heath WilliamsPo této výhře se Heath probojoval do semifinále, kde na něj čekal další silný soupeř – TOP hráč Českého poolbilliardu, Jan Meisner. Zápas byl divácky neskutečně atraktivní, a to především díky své kvalitě. Heath Williams totiž Janu Mesnerovi po „sebraném podání“ kontroval třemi čistými hrami v řadě a dovedl zápas do vítězného konce 5:1. V druhém semifinále se utkali mladíci Erik Kůs s Josefem Nechvíle, kde po dlouhém zápase vyhrál Josef (5:3).

Finalisty se tak stali kluboví kolegové Heath Williams a Josef Nechvíle (oba SK Billard Centrum Praha). Mohlo by se zdát, že po Heathově spanilé jízdě pavoukem, kdy překonal výrazné postavy Českého poolbilliardu, jej již nic nezastaví. Kdo by si byl na Heatha vsadil, by však svou sázku prohrál. Josef Nechvíle se k zápasu postavil od první chvíle velice koncentrovaně a nedal Heathovi prakticky žádnou šanci. Výhrou 5:0 se stal vítězem celého turnaje a odnesl si tak pohár a finanční odměnu.

Druhá šance

Do druhé šance nastoupili Tomáš Suchý, Martina Valentová, Vojtěch Šafránek, Michal Horák, Stanislav Šimek (všichni SK Billard Centrum Praha), Petr Dostál (BC Litomyšl), Calvin Washburn (Club Billiard Řipská Praha) a nekluboví Jaroslav Kouba a Pavel Prochorov.

Čtvrtfinále se odehrálo dle „papírových předpokladů“ s výjimkou jednoho zápasu – tím byl zápas Vojtěcha Šafránka proti Tomáši Suchému. Tomáš překvapil solidním výkonem a svůj zápas dotáhl po dlouhé bitvě do vítězného konce (3:2). Radoval se tak z postupu do semifinále.

V prvním semifinálovém zápase proti sobě nastoupili zmiňovaný Tomáš Suchý a Calvin Washburn (0:4), v druhém Stanislav Šimek s Michalem Horákem (1:4). Finálový zápas se však nestihl v rámci otevírací doby SK Billard Centrum odehrát a finalisté Michal Horák s Calvinem Washburnem se tak o pohár utkají ve smluveném čase v 17:00 před dalším pátečním turnajem Gorina Pool Fridays tento pátek, 24. 4. 2015.

Výsledkový servis

Celý turnaj byl řízen online a tak bylo možno průběh turnaje sledovat i na internetu. Pro zpětný pohled na turnaj můžete využít výsledkového servisu Českého poolbilliardu.

Závěrem

Děkujeme všem hráčům za účast a zveme Vás a všechny ostatní kulečníkové nadšence na další turnaj, který se bude konat v pátek 24. 4. 2015 od 17:30. Přihlašování naleznete pod standardním odkazem www.skbcpraha.cz/gorinaturnaj nebo na našich facebookových stránkách v událostech.

Za fotodokumentaci děkujeme paní Gabriele Gulikové!

  • GPF-17-04-2015-C1
  • Zobrazení: 864
  • GPF-17-04-2015-C2
  • Zobrazení: 826