Páteční turnaje v poolu začaly!

Autor: Daniel Pokrývka
Zobrazení: 2419

V klubové herně SK BC Praha byly 10. 4. 2015 odstartovány pravidelné páteční turnaje v poolbilliardu a to v disciplíně 8-ball (známá jako „osmička“). Zúčastnilo se ho celkem 27 hráčů různých výkonnostních či věkových kategorií.

Začalo se přivítáním hráčů a prezentací formátu turnaje zakončenou přípitkem welcome drinky pro účastníky turnaje. Prvnímu turnaji předcházel slavnostní přípitek šampaňským při spuštění nového webu SK BC Praha a tak se tento den připíjelo již podruhé. Hráči byli dle celostátního žebříčku nasazeni do čtyřčlenných skupin, které je po odehrání rozdělily na postupující do hlavního SKO pavouka (vždy první dva) s finančními odměnami a na nepostupivší, pro které byl přichystán turnaj „Druhé šance“. V obou turnajích se následně bojovalo o pohár pro vítěze.

Play-off hlavního turnaje

Do „závodního“ SKO se prakticky bez výjimky probojovali hráči účastnící se poolbilliardových soutěží. Krom domácích Hanky Kaslové, Daniela Pokrývky, Stanislava Šimka, Zaida Al-tamimi, Jana Strádala a Josefa Nechvíle postoupili hráči z klubů Club Billiard Řipská Praha (Bert Ramp, Jan Bröschel, Dávid Erös, Calvin Washburn), BC Harlequin Praha (Michal Měcháček) a BC Golden Horn Praha (Ondřej Sihelský). Jediným hráčem bez klubové příslušnosti v nasazených figuroval pouze Pavel Prochorov.

Jan Bröschel - vítěz Gorina Pool FridaysSouboje byly vyostřené již od osmifinále. Daniel Pokrývka za stavu 0:2 pro Stanislava Šimka obracel na 3:2, Dávid Erös (v té době 3. hráč celostátního žebříčku) podlehl bývalému klubovému kolegovi Janovi Strádalovi 3:1 (v té době 56. hráč celostátního žebříčku). Do čtvrtfinále se naopak hladce probojovali Bert Ramp a Jan Bröschel z Club Billiard Řipská Praha. Losem osmifinále se ovšem ocitli v čtvrtfinálovém zápase proti sobě a tak pouze jeden z nich mohl postoupit dál – tím byl Jan Bröschel, který vyhrál 4:2. V dalších čtvrtfinálových zápasech po tuhém boji mezi Danielem Pokrývkou a Hankou Kaslovou po výhře 4:3 postupoval prve jmenovaný a bez komplikací ve svých zápasech postoupili Jan Strádal a Josef Nechvíle.

Semifinále tak bylo až na Jana Bröschela klubovou záležitostí SK BC Praha. Byl to ale právě Jan, kdo zabránil klubovému finále, když předvedl suverenní výkon a porazil Daniela Pokrývku 4:1. V druhém semifinálovém zápase se setkali kluboví kolegové Jan Strádal a Josef Nechvíle. Josef se popasoval se zápasem lépe a zastavil tak rozjetého soupeře vítězstvím 4:1. Ve finále se tak střetli Josef Nechvíle a Jan Bröschel a pohár pro vítěze si nakonec odnesl Jan Bröschel z Club Billiard Řipská Praha.

Turnaj "Druhá šance"

Daniel Kohout - vítěz druhé šanceFormát turnaje dal možnost pokračovat v soubojích i hráčům, kteří v hlavním turnaji nepostoupili do vyřazovací části. V této druhé šanci se objevilo několik závodních hráčů a také většina neklubových účastníků turnaje – z této kategorie stojí za vyzdvižení výkony Petra Bělocha a Adama Žaby, kteří se probojovali až do semifinále. V tomto zápase podal lepší výkon Adam Žaba a dostal se tak do finále, kde na něj čekala nepsaná divoká karta turnaje, Daniel Kohout, který se orientuje převážně na jinou kulečníkovou disciplínu – snooker. Finále bylo jednoznačně v režii Dana, který se tak stal konečným vítězem druhé šance po výhře 3:0.

Závěrem

Vítězové Gorina Pool FridaysCelý turnaj byl řízen online a tak bylo možno průběh turnaje sledovat i na internetu. Pro zpětný pohled na turnaj můžete využít výsledkového servisu Českého poolbilliardu. Děkujeme všem hráčům za účast a zveme Vás a všechny ostatní kulečníkové nadšence na další turnaj, který se bude konat v pátek v 17. 4. 2015 v 17:30. Přihlašování naleznete pod standardním odkazem www.skbcpraha.cz/gorinaturnaj nebo na našich facebook stránkách.

Za fotodokumentaci děkujeme Amurovi B. Svobodovi!