Mistrovství Evropy do 21 let - Den 3.

Autor: Tomáš Kejla
Zobrazení: 1880

Snídaně byla trošku rozespalá, včera jsme toho tolik zažili, že jsme ani nemohli usnout. Tomáš začínal v deset, hned v první rundě, takže nebyl čas na delší polehávání v posteli. Anglická snídaně však nezklame nikdy ;) Po talíři fazolí, sázených vajec, grilovaných rajčat, párečků a místní slaniny se jde na to.

Tomáš má menší problém, hned v prvním zápase se mu rozbil zip na kalhotách (možná právě kvůli těm snídaním. Kdo by však odolal?) Ač jsme ve čtyřhvězdičkovém hotelu, sicherhajcku aby pohledal. Nakonec se jí podařilo Evě obstarat a Tomáš mohl jít do zápasu s Rhysem Clarkem klidnější. Rhys určitě patří mezi favority turnaje, podle toho k tomu Tom i přistupoval. Šel si zahrát, užít si to. Vyplatilo se. V prvním framu se sice jen díval, Rhys zahrál nádhernou stovku, ve druhém se mu však podařilo mladého bijce dostat do nepříjemných pozic, ze kterých nakonec vzešel pro Toma vítězný frame. Musím uznat, že tento frame sehrál nádherně. Třetí frame mohl taky získat, ale padla na něj tíha okamžiku. Najednou si uvědomil, že by u jednoho framu nemuselo zůstat a že by i mohl Rhysovi řádně zatopit. Bohužel tato falešná představa mu svázala ruce a on minul několik nadějných koulí. Kvůli těmto minelám se Rhys dostal zpátky do hry a třetí frame získal. Ve čtvrtém, nakonec i posledním framu zápasu, se vše vrátilo do kolejí framu prvního. Mašina ze Skotska projela zastávkou bez přibrždění. Tom prohrál 1-3. Na svůj výkon, zejména ve druhém framu, může být poprávu pyšný. Sebevědomí je důležitá věc a tady si ho Tom docela dost získal.

 

Aleš má extrémně těžkou skupinu, nebojím se říct, že je tato skupina nejtěžší na turnaji. Navíc z ní vypadl ten nejslabší článek, 14letá ukrajinka Aleksandra Serova. Byla kvůli neúčasti několika hráčů přesunuta do jiné skupiny.

Třetí zápas měl Ála s Kacperem Filipiakem. Mladíkem z Polska, který nedávno zahrál první polskou 147. A dopodlo to neslavně. Aleš šel do zápasu natěšený, chtěl ukázat, že to umí, chtěl zahrát jako se Cinim. Bohužel se to nepovedlo. Možná ho zaskočilo, jak Kacper hrál - Polákům totiž nepřišli tága a Kacper odehrál první zápas velice špatně. Prohrál s Belgičanem 0-3. Před druhým zápasem - právě s Alešem - vyzkoušel několik tág a pak si jedno vybral. Sedlo mu tak, že hned v prvním framu zahrává 45. Aleš několik příležitostí dostal, ale byly to spíš pološance, než "loženky". Něco dal, něco ne. Zápas nakonec skončil bez padesátibodového náběhu, ale s Alešovou prohrou 0-3. Není se co divit, že měl po zápase v očích slzy. Kdyby se hrálo doma, na Harfě, věřím, že by zápas vypadal úplně jinak. Bohužel na Harfě nejsme a kluci se musí poprat se super rychlým plátnem a jiným světlem.

Oba dva dnes čekali ještě další zápasy.

Při čekání na své duely se kluci dívali a dívají na zápasy Slováků. Patrik se tady ukázal moc pěkně. V zápase s Tylerem Reesem, mladším z Velšských bratrů, se zapsal i na tabuli náběhů rovnou padesátkou. Nakonec prohrál 2-3, ale nevadí. Byla to pěkná podívaná.

Tomáš hrál odpoledne s finským hráčem Laitinenem. Mladý fin měl být Tomášovi vyrovnaným soupeřem. Jelikož má Tom ve skupině 6 lidí, musí vyhrát dva zápasy. Tohle měl být jeden z nich. Tomáš po zápase s Clarkem přišel značně namotivován. Tak chtěl vyhrát, že se dokonce šel před zápasem projít ven - utřídit si  myšlenky. Jsem rád, že mne konečně někdo poslechl a nebere to jen jako řeči (dělám si srandu, ...i když...). Už při rozehrávce z Tomáše čišela sebejistota - 4-0, maximálně 4-1 přímo zářilo nad stolem - .. a Fin si to přečetl. Nemastný neslaný výkon, za který dozajista Niilo nebude pochválen. 18letý Niilo zkoušel každou dlouhou kouli, na kterou alespoň viděl a to je na ME vražedné. Tomáš krásně začal, hned první minelu soupeře potrestal a nádherně i skončil krásnou dohrávkou. Po potopené černé kouli následovalo hendryovské zatempování předloktím. "C'mon Viper" ;)

Aleš na svůj nejdůležitější zápas skupiny čekal až do osmi hodin. Ostatní zápasy se dnes netradičně natáhly. Álu čekal Belgičan Dennis Deroose, který prazil Filipiaka a zamotal skupinu. Ač je papírově horší než Aleš, má vítězství nad polskou jedničkou. "Zatracená Lufthansa!" - do zápasu totiž Kacper přišel rovnou od letadla. Aleš potřebuje vyhrát 3-0. První frame se dostává rychle k příležitosti a z dlouhé koule skóruje náběhem těsně pod třicet. Dennis chybuje a Aleš opět trestá. To, co se mu nedařilo v zápase s Kacper, se teď daří. Kolečka snookerového strojku značky Herout krásně zapadly na svá místa. Po další chybě Deroose a další parádní dlouhé kouli jsem se podíval na Belgičana. Smutně usedl do křesílka a bezradně zakroutil hlavou, až mi ho bylo líto. Od této chvíle jsem věděl, že Aleš nemůže prohrát. Myslel si to i Dennis. Jeho hra se rozpadla, nebyl schopný středně těžké koule dostat do kapsy. Ve druhém framu kluci sehráli krásnou bitvu na jistotu. Poblíž krátkého mantinelu ležela zelená s hnědou koulí. Tak osm červených leželo mezi černou a růžovou koulí. Oba dva každým strkem posílali bílou do těsné blízkosti dvou "malých" barevných. Aleš tuto bitvu vyhrál další parádní dlouhou koulí. (úspěšnost po zápase 70%) Inkriminovaná dlouhá koule už zcela zlomila belgickou duši a uhasila poslední jiskřičku naděje. Ve třetím framu už 17letý Dennis nekladl žádný odpor. Aleš rychle dohrál třetí frame (od prvního měl hlad a nechtěl, aby mu ve stánku zavřeli) a utíkal za námi. Rychle převlíct a jít slavit.

Opět se k nám přidává Adam a opět míříme do La Stalla, restaurace s čerstvým mořským živočišstvem, pizzerii a grilem. "Dneska si dáme něco normálního," těší se Adam. I já bych už dal nějaké maso, mozzarela a šunka je sice dobrá, ale všeho moc škodí ;). Z jídelního lístku vybíráme Chicken kebab a chicken wings. Kluci zůstávají u pizzi. Adamova představa kebabu byla do dnešního večera dosti zkreslená - na Maltě se slovo kebab totiž překládá jako Dvamegašpízysrýžíahranolky. Mojich kuřecích křídel bylo víc než kuřat na ostrově. I tentokrát jsem na chvilku v klučičích očích viděl beznaděj. "To se nedá sníst!" říká Tomáš. "Vsaď se!" Bojovali jsme statečně. Chvilku po zavíračce bylo jasno, Češi vs La Stalla 3-1. (Aleš to nedojedl. ...Fakt!).

Zítra čeká oba kluky PJ Nolan s CueZone. Tomáše dva zápasy - jeden z nich potřebuje vyhrát. Aleše okusování nehtů při zápase Cini-Deroose, potřebuje aby Cini vyhrál 3-0. Mne a Adama a tentokrát i Evu večerní zápasy v La Stalla.

Dnešek se vydařil, kluci mají na kontě první výhry a plné žaludky, což jako rodič dokážu ocenit, to mi věřte ;)

Jo a Eva má zítra narozeniny. Všechno nejlepší, Evi. Jsme rádi, že tě máme ;)

Komentáře