Mistrovství Evropy juniorů 2015 - Den 4.

Autor: Tomáš Kejla
Zobrazení: 1838

Ještě před snídaní se potkávám s Evou. Včera měla dlouhý den. Jako zástupkyně šéfa rozhodčích musí být v kanceláři až do skončení posledního zápasu. Navíc se na dnešek musí připravit i na zkoušky nových rozhodčích. Rychlá společná snídaně. Já spěchám na PJovu CueZone, budou tam naši kluci. Tomáš s Alešem přichází na čas, snídani si dají až potom. Hodinová treéninková jednotka dává klukům šanci zkontrolovat, co dělají dobře a co ne. PJ kluky pochválil, že je to lepší, než to bylo naposledy. Pochválil i mne a opět kladl chlapcům na srdce, ať mě bez výhrad poslouchají. Vyzkouším to na příštím tréninku. Nejspíš opráším Nárožného "K zemi! Vztyk!" ;)

Aleš má už dohráno, Tomáše čekají dva zápasy. První s německým dlouhánem Richardem Wienoldem. 16letý hráč je z němců, alespoň co se týká statistik nejhorší. Pro Tomáše to měl být Ten vítězný zápas, který ho posune mezi nejlepších 64 v turnaji. Bohužel se to nepovedlo. Ne proto, že by Tomáš hrál špatně, nebo že by měl soupeř štěstí. Richard je prostě všechnotref. Ať byla koule jakkoliv daleko, v úhlu, či přímo. Vše mizelo v kapsách. Jeho náběhy končili tím, že si nenahrál a zahrál do jistoty. Za celý zápas měl Tomáš jen 15 šancí něco potopit, valná většina byla na dlouhou vzdálenost. Weinold zaslouženě vyhrál 3-0. Tomáš bude muset vytáhnout to nejlepší, co v sobě má, v posledním zápase.

 

Eva by normálně neměla na turnaji zápasy rozhodovat, funkce zástupkyně hlavního rozhodčího s sebou nese jiné povinnosti. Přesto se odpoledne k jednomu zápasu musela postavit, jeden z maltských rozhodčích si zablokoval záda a byla potřeba jej zastoupit. K narozeninám dostala zápas loňského finalisty, Joshe Boileaua. Ten jí dal prezent v podobě nejvyššího náběhu turnaje, 111.

Od jedné hodiny hraje Brian Cini, maltská hvězda, která zde má podporu profesionála Draga. Aleš potřebuje Ciniho vítězství 3-0, jinak nepostoupí. Cini už má postup jistý a ať dopadne zápas jakkoliv, půjde z prvního místa. Můžeme se jen modlit, že tento duel nepodcení. Tony byl na všech jeho zápasech, na tomhle však nebude. Ve stejném čase je naplánována druhá tisková konference :(. Cini si totiž před svým mentorem nedovolí zahrát něco špatně, bez něj je to však jiný hráč. A dopadlo to tak, že z toho radost nemáme. Hned v prvním framu belgičan vítězí a Alešovi proklouzává postup ze skupiny mezi prsty. No nic, Alešovi je pořád ještě 14 let. Má před sebou spoustu dalších turnajů. Každopádně se ukázalo, že není radno spoléhat se na ostatní, vše záleží na vás.

Poslední nadějí na postup někoho z čechů do Play Off se rozplynula ještě před Tomášovým zápasem. Ve skupině H se to tak zamotalo, že ani výhra nad rumunem Amzou nepomůže. Přesto chtěl Tomáš vyhrát. 21letý Amza na Tomáše nastoupil pěknou hrou s krásnými dlouhými koulemi a přesnými jistotami. První frame moc šancí našemu snookeristovi nedal. Ve druhém se přeci jen nadějná situace objevila. Tomáš začal potápět kouli za koulí, rodil se pěkný náběh. Do hry však vstoupil rozhodčí, který ve snaze nastavit růžovou zpátky na bod, kam nešla, pohnul červenou koulí. Najednou se růžová vešla a celý Tomášův plán na postup stolem dál byl v pdachu. Třetí frame zahrává Amza 40+ a rozhoduje duel ve svůj prospěch.

Po zápase se kluci konečně dostali na tréninkový stůl. Pozdě, ale přece.

Večer jsme opět s Adamem zašli do La Stally rozhodnutí alespoň něco vyhrát. Odveta dopadla dobře, tentokrát 5-0. Je to však jen slabá záplata na rozervanou českou duši.

Zítra se budou kluci už jen dívat a chytat poznatky, řešení a přístupy ke hře. Ač nepostoupili a ke stolu se již nedostanou, mají neopakovatelnou příležitost nasát um lepších. Vím, že se jim to bude hodit, oni to zatím jen tuší ;)

Komentáře