Mistrovství Evropy do 21 let - Den 5.

Autor: Tomáš Kejla
Zobrazení: 2372

Kluci si po odehraných skupinách přispali. Dokonce tak, že nestihli snídani a museli se občerstvit ze zásob místního supermarketu. Dnes je čekalo volno, tak proč ne. Psychické vypjetí si vybralo svou daň. Je to vidět celý den, kluci jej vyplnili povalováním se na pláži, na pokoji a na ochozech u stolů.

Slovenská výprava má ještě jedno želízko v ohni. Patrik Sedlák měl ve skupině štěstí, že Baranowskimu nepřišlo tágo a porazil jej 3-0 (něco podobného se stalo ve skupině Aleše, ale tím šťastlivcem byl Deroose). Ze skupiny tak postoupil ze čtvrtého místa a dostal se mezi 64 nejlepších. Tam na něj čekal další polák, tentokrát to byl Zubricky. Polský nerváček nebyl schopen Patrikovu hru proloženou netradičními řešeními zkousnout. Došlo to tak daleko, že musel být napomínán, kvůli nesportovnímu chování. Nakonec přeci jen zápas vyhrál favorit. I tady bych mohl napsat, jak se to povedlo, ale neudělám to. Patrik tento zápas mohl vyhrát. Kdyby se nepozastavoval nad chováním svého soupeře, věřím, že by postoupil. Je to škoda, na druhou stanu cenná zkušenost. Na příští Evropě to bude dozajista lepší. Budu držet palce.

 

Eva však měla den úplně jiný,než ty předchozí. Od devíti musí být v kanceláři. Zápasy sice začínají až za hodinu, je však potřeba vše připravit. Navíc ji dnes čeká zkouška. Ne, že by jí dělala ona. Zkoušku dělal ruský rozhodčí, který chce být Třídou 1. U takové zkoušky jsou tři rozhodčí-zkoušející a Eva byla jejich přdsedkyní. Jako praktickou zkoušku Kharlov rozhodoval zápas Shachara Ruberga s Maomen Sharifem. Souboj skončil až v posledním možném framu. Na poznámky o práci rozhodčího tak bylo několik hodin času. Eva popsala čtyři A4, nafotilo se spousta situací. Po praktické zkoušce následuje zkouška ústní. Nakonec nebylo potřeba ani pokládat otázky, Kharlovovi se zápas nepovedl podle představ komise a zkoušku neudělal. Stejně tak zkoušku neudělali další dva rozhodčí, kteří se o nejvyšší třídu pokoušeli. Zkouška to není jednoduchá, zkoušející vymýšlejí všelijaké, samozřejmě reálné, situace, které mohou nastat. Nervozita u zkoušejících občas s sebou přinese i "nové pohledy na svět". Zkoušku tak udělají jen ti opravdu nejlepší z nejlepších. Tady aspoň vidíte, jako rozhodčí v Čechcách máme. Eva je Třída 1 a co nevidět bude i Examinator.

Před zkouškou jsme stihli zajít i na kafe a projít se po promenádě. Sezóna ještě pořádně nezačala, spousta věcí se stále chystá. Mezi starými domy rostou domy nové, památky se opravují, lodě natírají. I tak to byla příjemná půlhodinka, ve které jsme doslova hltali mořský vzduch.

Večer jsme se šli podívat s klukama - Eva byla právě u zkoušek - na zápasy. A udělali jsme dobře. Na televizním stole se opravdu bylo na co koukat. Jak Clarke tak Baranowski hráli nádherně, se statistikami hodnými profesionálů. Jamie navíc ukázal i profesionální chování. Mezi světovou elitou by se neztratil, to mi věřte. Vyhrál 4-2 s jednou stovkou a jednou devadesátkou. Prostě paráda. Jsem přesvědčen, že to jednou budu moci napsat i o našich klucích. Sice ze skupiny nepostoupili, ale udělali za uplynulý rok velký krok kupředu. Tréninková píle je vidět, nevšiml jsem si jí jen já, ale i ostatní.

Pozdní večeře v La Stalla opět stála za to. S plnými žaludky se couráme před půlnocí k hotelu. Prší ... Aspoň se bude dobře spát.

Zítra má být krásně, poslední den na Maltě nám bude svítit sluníčko. ;) To se musí využít.

 

Komentáře