Mistrovství Evropy juniorů 2015 - Den 2.

Autor: Tomáš Kejla
Zobrazení: 1731

Brzské vstávání, alespoň pro mne. Nejsem zvyklý dlouho spát a s tím, že jsem tak brzy usnul, otevřel jsem oči v šest. Hodinová procházka po prázdných plážích je super, vřele všem doporučuji.

Na snídani se potkávám s těmi, které jsme minul včera. Ani jsem si nestihl nandat na talíř a už mě drží PJ Nolan. Během zkoumání obsahu nespočtu "safin" se domlouváme na CueZone, akademii pro hráče. Potkávám se i se Stevem Starkiem, Panem rozhodčím a velkým srandistou. Za chvíli se objevuje i Eva, za dalších několik minut přichází rozespalí hoši. Zapomenout nesmím ani na početnou slovenskou výpravu - ta má šest členů z toho dva hráče. Patrik Sedlák a Kevin Cizmarovic klukům s vyluxováním švédských stolů zdatně pomohli ;)

 

Po snídani, která je stejně skvělá jako ubytování, nás čekal zahajovací ceremoniál a hráčský mítink. Bohužel na něm nebyli všichni. Lufthansa stávkuje, problémy jsou i s Air Italia. Do hotelu stále ještě nedorazilo 17 hráčů a 4 rozhodčí. "Ještě, že jsme letěli přes Istanbul," pomyslím si. Vedení je donuceno reagovat a přeskupuje skupiny. Aleš zjišťuje, že má skupinu o jednoho hráče užší, nicméně stejně těžkou. U Tomáše zatím bezezměny. Aleš hraje první zápas s Brianem Cinim z Malty. Nejlepší hráč Malty má zkušenosti i z turnajů PTC a je pro Aleše těžkou zkouškou.

Začátek zápasu byl plánován na 13:00. To by ale nebyla televize, aby neměla něco speciálního. Sotva jsme s Alešem přišli ke stolu, dovídáme se, že se nejspíš začne ve dvě. U Simona, který má vše na starosti se však dozvídáme, že se bude hrát podle plánu, tedy od jedné. Ještě během našeho hovoru přichází Dariusz a oznamuje, že se bude hrát až od dvou, televize to tak naplánovala. OK, co teď? Dohovor s rozhodčím o tréninku dopadá neúspěšně. Zápas se odkládá a ač je stůl volný, nebude se na něm trénovat. Dobrá, jdeme se tedy podívat na Kevina, který svůj zápas s Rubergem právě rozehrál. Po půl hodině přichází Eva s tím, že se začne dřív. Rychle ke stolu, abychom opět zjistili, že se dřív nezačne. Rozhodčí se nám omlouvá a my jdeme zase zpátky. Před druhou už čekáme v zákulisí. Po pár zmatcích, kdy do tréninku vstupuje televize s tím, že si musí zkalibrovat kamery - pikolík běhá s bílým papírem kolem stolu a ostatní na něj míří objektivy. Vše je připraveno, zápas může začít.

Pro oba dva, jak pro Aleše tak pro Briana je to první účinkování před kamerami. Dalo by se tedy očekávat nervózní vyklepávání koulí a "nepochopitelné" zkraty. Nestalo se. Zápas vyhrál zkušenější Cini, tak to bývá. Aleš však svou premiéru zvládl na jedničku. Byla to moc pěkná podívaná.

Tomáš měl první zápas s Villiusem Shultem. Stůl č.8 je v rohu sálu a jako na potvoru přímo pod klimatizací. Zima tam byla taková, že rozhodčí musela před každým framem setřít z koulí jinovatku. Tomáš začal krásným rozstřelem, po kterém následovala bitva jistot. Villius se však ukázal jako milovník útoků z dálky. Jakmile to jen trochu šlo, zaútočil. Nakonec to bylo to, na čem zápas vyhrál. Tomáš získal jeden frame, který může být v závěru, při seřazení ve skupině, důležitý.

Druhý Alešův zápas ho zavedl na stůl hned vedle televizního. Souboj s Benjaminem McCabem byl od začátku otevřený. Měl jsem dokonce pocit, že se Benjamin Aleše bojí - nejspíš viděl jeho souboj se Cinim. Hned po rozstřelu chybuje a dává Alešovi šanci. Aleš ji bohužel nevyužívá. Za chvíli přišla další šance a opět bez odezvy. Mohl bych tady napsat jak to byl pěkný zápas, ale to bych lhal. Benjamin se na začátku Aleše bál, Aleš byl na druhou stranu přemotivovaný z úspěchu se Cinim. Několik minel jednoduchých koulí na obou stranách, několik šťastných potopení, několik přetažených nahrávek. První frame byl Benjamina, druhý mohl být Aleše, ale dlouhá koule, kterou Benjamin potopil, rozhodla jinak. Nakonec Aleš odešel bez vyhraného framu.

Od rána do večera jsme seděli v sále, potřebujeme čerstvý vzduch. Adam objevil příjemnou restauraci, tak tam vyrážíme. Sezóna ještě nezačala, přesto je tu plno. Příjemný personál s věkovým průměrem nedovolujícím účastnit se ME juniorů a je na hraně ME dospělých nás přivádí ke stolu. Vynikající kuchyně, dobré místní pivo Cisk a spousta srandy. To byl náš večer zakončený narozaninovou oslavou PJ Nolana. Irové mu nechali zahrát Happy Birthday a přinesli i dort se svíčkami. V duch si notujeme s nimi "PJ má narozeniny, my máme příní jediný ... ať už kluci něco vyhrajou!"

Zítra čeká oba dva perný den, začíná Tomáš. Na zápas s Rhysem Clarkem se těší: "4-0, maximálně 4-1!" Rozstřel je v deset. Aleš hraje s Kacperem od jedné. Další zápasy budou následovat.

Držte palce!  ...já budu ;)

 

Komentáře