Mistrovství Evropy do 21 let - Den 7. poslední

Autor: Tomáš Kejla
Zobrazení: 3557

Poslední den, bohužel. Dnes nás nečeká nic zvláštního, zabalit a vydat se na dlouhou cestu domů.

Už včera začali přijíždět hráči a hráčky na ME týmů, které po juniorech následuje. Z turnaje pro jednadvacítky už zbývá jen finále mezi Heathcotem a Hillem. To bohužel nestihneme, začíná až ve dvě hodiny a to už budeme na letišti. Co se dá dělat, vítěze se holt dozvíme na internetu.

U snídaně se opět potkávám s Evou. Společně pak snídáme s Tatsianou Prud, rozhodčí z Běloruska. Během prozkoumávání švédských stolů potkáváme další a další známé tváře. Venku sice prší, přesto mne mrzí, že musíme jet. Tak rád bych si se starými známými popovídal.

Číst dále

Mistrovství Evropy do 21 let - Den 6.

Autor: Tomáš Kejla
Zobrazení: 1774

Ráno jsem si opět přivstal, jdu s PJem na CueZone. Ta každý den probíhá před prvními zápasy na stolech ve druhém sále. V půl deváté přichází čtveřice bulharů, kteří mají mezi sebou i docela schopné hráče, 18letý Spasian Spasov už má v zápase zahrán i 90bodový náběh. Bulharská reprezentace i tak potřebuje spoustu informací, které se do hodinové session nemohou vejít. Jeden stůl si beru já, jeden PJ a jdeme na to. Poziční cvičení ukazuje, že chlapci v noci ponocovali. Zvláštní přístup, když ví, že mají ráno trénink. No nic, to byla jen taková odbočka. Ukázali jsme jim několik situačních řešení a nechali je zahrát minihru s nutností snookerování. Po chvíli docela rozladěný PJ pronesl: "Aby zahrál bulhar snooker, potřebuje 4 hodiny." Nakonec to nebylo tak hrozné, jeden snooker ke konci přišel ;)

Během tréninku za mnou přišel Villius Schulte s žádostí tréninkové session. S radostí přijímám. Domlouváme se na jednu hodinu po poledni. Klidně by šel hned, ale venku je krásně a já mám jiný plán. Dneska jsme tu poslední den. Slíbil jsem si, že odlovím nějaké kešky a koupím svým dvoum "kuřízkům" nějakou blbůstku. Petra snad bude mít radost jen ze mne, že jsem se vrátil ;)

Číst dále

Mistrovství Evropy do 21 let - Den 5.

Autor: Tomáš Kejla
Zobrazení: 2401

Kluci si po odehraných skupinách přispali. Dokonce tak, že nestihli snídani a museli se občerstvit ze zásob místního supermarketu. Dnes je čekalo volno, tak proč ne. Psychické vypjetí si vybralo svou daň. Je to vidět celý den, kluci jej vyplnili povalováním se na pláži, na pokoji a na ochozech u stolů.

Slovenská výprava má ještě jedno želízko v ohni. Patrik Sedlák měl ve skupině štěstí, že Baranowskimu nepřišlo tágo a porazil jej 3-0 (něco podobného se stalo ve skupině Aleše, ale tím šťastlivcem byl Deroose). Ze skupiny tak postoupil ze čtvrtého místa a dostal se mezi 64 nejlepších. Tam na něj čekal další polák, tentokrát to byl Zubricky. Polský nerváček nebyl schopen Patrikovu hru proloženou netradičními řešeními zkousnout. Došlo to tak daleko, že musel být napomínán, kvůli nesportovnímu chování. Nakonec přeci jen zápas vyhrál favorit. I tady bych mohl napsat, jak se to povedlo, ale neudělám to. Patrik tento zápas mohl vyhrát. Kdyby se nepozastavoval nad chováním svého soupeře, věřím, že by postoupil. Je to škoda, na druhou stanu cenná zkušenost. Na příští Evropě to bude dozajista lepší. Budu držet palce.

Číst dále